İyi Hobi

Sonbahar Çiçekleri Ajurlu Bebek ve Kadın Örgü Yelek Modeli Yapımı

29 Eylül 2019
Sonbahar Çiçekleri Ajurlu Bebek ve Kadın Örgü Yelek Modeli Yapımı

Sonbahar Çiçekleri Ajurlu Bebek ve Kadın Örgü Yelek Modeli ile hem kadın hemde bebekler için harika örgüler örebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek hemen sende nasıl yapıldığını öğrenebilirsin!

İpliklerin ilmek olarak birbirinin üzerine geçmesiyle yapılan işleme örgü ismi verilmektedir. Örgüler geçmişten günümüze hala herkesin gözdesi olmaya devam etmektedir. Örgü çeşitleri oldukça fazladır. Bunlardan başlıcaları; düz örgü, ters örgü, nohut örgü, buğday başağı örgü, hasır örgü, yasemin örgü, balıksırtı örgü, fiyonk örgü, zikzak örgü, istiridye örgü, keten örgü modelleri vb dir.

Ayrıca daha sayılabilecek belki yüzlerce model bulunmaktadır. Bu modeller içinde çok basit yada çok zor örnekler bulunmaktadır. Örgü örmeyi bilmiyorsanız aşağıdaki gibi örnek videolarını inceleyip kolayca öğrenebilir ve sizde bebek örgüleri, yelek, atkı, kazak, hırka, şapka yada bebeğiniz için battaniyeler gibi çeşitli örgü modelleri yapabilirsiniz. Örgü modelleri içinde belkide en çok kullanılan yelek modellerini kısaca anlatırsak;

BUGÜN POPÜLER :   15 Ay Erkek Bebek Yelek Modeli

Örgü Yelek Modelleri

Düz örgü çoğu modelin temelinde bulunmaktadır. İlmek atıp daha sonra boşta kalan ipi atıp çekiyorsunuz. Kazak, hırka, yelek örmek isterseniz en temelde bilmeniz gereken örgüdür.  Ters örgü biraz daha zordur. Kısaca düz örgü modelinin tam tersi olarak düşünebiliriz. Tutulan ipin ilmeğin ön ilmek tarafından alınandır. Düz örgüde ilmek arka taraftan alınırken, ters örgüde önden alınır. İki örgüde de şişten çekilerek alınmaktadır. Ters örgüde ilmeklerin arka tarafından ip çekilerek yapılmaktadır.

Dediğimiz gibi yüzlerce örgü modeli bulunmaktadır ve hepsi birbirinden güzeldir. İlk başlarda zor gelse de siz örmeye devam ettikçe modelleri çıkarmanız çok daha kolay olduğunu göreceksiniz. Şimdi aşağıdaki videolu anlatımı inceleyerek yelek modellerinde kullanılan örneği detaylıca öğrenebilirsiniz.

Sonbahar Çiçekleri Ajurlu Bebek ve Kadın Örgü Yelek Modeli Nasıl Yapılır?ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.